Parafia pw. św Pawła Apostoła

w Gdyni Pogórzu Górnym

Ogłoszenia duszpasterskie

1.III.2015 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dzisiaj zbiórka do puszek wspomagająca Misyjne Dzieło Pomocy Misjonarzom  „Ad Gentes”. Pamiętajmy o polskich misjonarzach pracujących w różnych zakątkach  świata. Nasze ofiary modlitewne, jak i pieniężne staną się wielkim wsparciem dla dzieła głoszenia Jezusa Chrystusa.

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 1700 dla dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich po wieczornej mszy św. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17,30 z kazaniem pasyjnym, po nich wieczorna Eucharystia.

  1. W bieżącym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne, dlatego spowiedź przed I-szym piątkiem dla kl. III i IV już w środę od godz. 17,00, dla kl. V i VI w czwartek od 17,00, dla dzieci ze Szkoły im. Xaverego Czernickiego oraz dla gimnazjalistów w piątek od godz.16,30. Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o godz. 17,00, dla wszystkich innych Czcicieli N.S.P. Jezusa o godz. 18,00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  1. Odwiedziny Chorych według ustaleń z Księdzem ich odwiedzających.

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  1. Na tablicy ogłoszeń widnieje informacja o autokarach organizowanych do Częstochowy na pielgrzymkę maturzystów.

  1. Specjalny kurs liturgiczny dla zawodowych fotografów i operatorów kamer odbędzie się w dniach od 9 – 10 marca br. o godz. 19,30 w Gdyńskiej Kolegiacie przy ul. Świętojańskiej. Prosimy przynieść ze sobą 2 zdjęcia formatu legitymacyjnego.

  1. Za tydzień zebranie z rodzicami klas pierwszokomunijnych po mszy św. o godz. 11,00.

        9.Zapisy kandydatów na ministrantów po mszach św. u Księdza Sebastiana.

  1. Małżeństwa pragnące pogłębić swoją więź z Kościołem i Chrystusem zapraszamy do Domowego Kościoła. Informacje u Księdza Adama.


Intencje Mszy świętych 23.02- 01.03.2015 r.

PONIEDZIAŁEK
7.30 + Gerard Muża
17.30 + Brat Henryk w 19 r. śm.
18.00 + Teresa Gostomska w 13 r. śm. i rodzice z obojga stron

WTOREK
7.30 + Rodzice: Mieczysław 30 r. śm., Ludwika(k) i brat Władysław

7.30 +Edmund  Kass w dniu pogrzebu

17.30 + Rodzice; Antonina i Józef Kaczmarczyk oraz rodzeństwo; Kazimierz, Zofia, Albin i Franciszek
18.00 W intencji ojca Teodora w 96 urodziny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośba o dalsze

ŚRODA
7.30
17.30 O szczęśliwe rozwiązanie dla Olimpii oraz opiekę NMP w życiu rodzinnym
18.00 + Kazimierz Koczorowski z okazji urodzin

CZWARTEK
7.30 + Dusze w czyśćcu cierpiące
17.30 + Edmund i Brunon Lotkowski
18.00 + Mąż i syn Mirosław oraz rodzice Kazimiera i Bronisław

PIĄTEK
7.30
17.30 O Boże bł. Dla Leszka i córki Dominiki w dniu urodzin oraz opiekę |NMP
18.00 + Ojciec Stanisław Neubauer w dniu urodzin

SOBOTA
7.30 + Marta i Władysław Lemańczyk i zmarłe rodzeństwo; Teresa, Helena Edmund i Bronisława(k)
17.30 + Żona Bożena w 6 r. śm. i rodzice z obojga stron
18.00 + Teresa Sandacka w 1 r. śm.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
8.00 + Roman Gajdek w 3 r. śm. oraz Leon, Maria i Edmund
9.30 + Władysław Stark
11.00 + Ojciec i mąż Włodzimierz Balcerek w 1 r. śm. i rodzice Bondurscy oraz szwagier Stanisław Bajor
12.15 O dobre przeżycie Wielkiego postu w naszej parafii oraz obfite owoce rekolekcji parafialnych i odnowienie sił duchowych i moralność w naszych rodzinach
18.00 + Rodzice z obojga stron i brat Stefan